Pasowanie na przedszkolaka - 12.10.2018r.

15 października 2018

Dzień 12 październik pozostanie na długo w pamięci dzieci Przedszkola „Leśna Kraina” w Człopie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Tego dnia przedszkolaki wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi zebrali się w Polsko – Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie, aby wspólnie świętować ten ważny dzień. Uroczystość ta jest szczególnie ważna dla nowo przyjętych dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Przedszkolaki zdążyły się już zaaklimatyzować i z chęcią zadeklarowały swoją przynależność do przedszkolnej rodziny. Dzieci śmiało zaprezentowały przygotowany pod okiem pań nauczycielek, występ wokalno-taneczny, wspólnie wyrecytowały wiersz, a także złożyły uroczyste ślubowanie. Po występach dzieci, Pan Burmistrz Zdzisław Kmieć wręczył każdej grupie prezent, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać w przedszkolu swoje talenty plastyczne. Dla wielu dzieci był to pierwszy, tak poważny debiut przed szeroką publicznością. Doniosłego aktu pasowania na przedszkolaka dokonała zaczarowanym ołówkiem Pani Dyrektor Małgorzata Sobiesiak oraz Pan Burmistrz Zdzisław Kmieć, który wręczył dzieciom pamiątkowy dyplom. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem! Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!