Powitanie wiosny 2017 r.

Dnia 22 marca dzieci z naszego przedszkola witały pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki uczestniczyły w barwnym korowodzie ulicami miasta. Dziewczynki maszerowały w wiosennych wiankach, a chłopcy grali na instrumentach i wspólnie z dziewczynkami śpiewali piosenki o wiośnie. Wiosenny korowód zakończył się wspólną zabawą i występami dzieci w hali PNCKiS. Dopisała nam słoneczna pogoda i dobry wiosenny nastrój.

Bezpieczeństwo w internecie 17.03.2017 r.

W dniu 17 marca nasze przedszkole odwiedzili uczniowie klasy VI b ze Szkoły Podstawowej w Człopie wraz z Panią. Celem wizyty była pogadanka na temat bezpiecznych gier w sieci (i nie tylko). Przedszkolaki obejrzały scenki przygotowane przez młodzież, rozwiązywały zagadki oraz wykonały rysunki związane z bezpiecznym korzystaniem z komputera. Zajęcia były bardzo ciekawe a dzieci chętnie w nich uczestniczyły.

Szczotkowanie zębów 2.03.2017 r.

02 marca przedszkolaki z naszego przedszkola przeszły szkolenie, jak myć ząbki przeprowadzone przez Barbarę Stankiewicz mł. asystent ds. OZiPZ z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałczu . Dzieci dowiedziały się, jak myć zęby, aby uniknąć próchnicy, która jest zmorą już nawet najmłodszych dzieci. Bardzo ważne jest, by od najmłodszych lat uczyć prawidłowych nawyków żywieniowych i dbania o higienę jamy ustnej.

Bal karnawałowy 10.02.2017 r.

Karnawał to czas radości i zabawy, dlatego też dnia 10 lutego zorganizowano dla wszystkich przedszkolaków wielki bal. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, Indianie, policjanci i postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała ich do wspólnych tańców. Po karnawałowych szaleństwach nie zabrakło oczywiście poczęstunku. Bal był wspaniałą okazją do zabawy, ale także do integracji wszystkich grup. Dla dzieci były to niezapomniane chwile spędzone w świecie fantazji i baśni.

Teatrzyk "Kajtek szuka przyjaciela" 06.02.2017 r.

6 lutego 2017 r. kolejny raz gościliśmy w przedszkolu teatr profilaktyczny "Kurtyna" z Krakowa, który zaprezentował spektakl o ciekawej tematyce i wykonaniu. „Kajtek szuka przyjaciela” to bajka edukacyjno- profilaktyczna, która przeniosła dzieci w świat lorda Baktera, bezlitośnie atakującego zęby bezbronnych dzieci uwielbiających słodycze. Występ bardzo podobał się dzieciom i mamy nadzieję, że Teatr Kurtyna jeszcze nas odwiedzi.

Czytaj więcej...