"Tu rządzi kot"- teatrzyk profilaktyczny 05.02.2018

„Tu rządzi kot” to barwne przedstawienie, które w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób daje możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych, oraz wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania.
5 lutego 2018 r. gościł w Przedszkolu Teatr Kurtyna z Krakowa. Aktorzy zaprosili dzieci na niezwykłą bajkę pt. "Tu rządzi kot", która opowiadała o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych.
Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot, opowiadał o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. Uczniowie dowiedzieli się, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dały nam szczęście. Aktorzy zwrócili uczniom uwagę na to, że nie możemy tylko "żyć" komputerem i telefonem ponieważ zapominamy o wielu ważnych rzeczach.